Достапни линкови

logo-print

Ал Каеда виновна за нападот на Централната Банка во Ирак


Ал Каеда во Ирак ја презеде одговорноста за смртоносниот напад пред Централната Банка, кој се случи за викендот. Изјавата со признание била објавена на сајтот на милитантите, јавува државната телевизија на Ирак.
XS
SM
MD
LG