Достапни линкови

logo-print

Турски командоси во северен Ирак


Турција синоќа испратила неколку стотици специјалци во северен Ирак во потера по група курдски борци кои побегнале по неуспешниот напад врз една погранична единица, соопшти турската војска. Според проценките на турската војска, околу 4 илјади припадници на Курдската работничка партија се наоѓаат во Ирак, а околу две ипол илјади дејствуваат во Турција.
XS
SM
MD
LG