Достапни линкови

logo-print

Економски самит во Санкт Петерсбург


Од денеска во Санкт Петерсбург се одржува рускиот најважен меѓународен економски форум. На тридневниот собир што ќе го отвори претседателот на Русија Дмитри Медведев ќе учествува, меѓу другите, и претседателот на Македонија Ѓорге Иванов. За денеска е предвидено тој да има средби со генералните директори на Газпром и на Лукоил, а утре и со претседателот Медведев.
XS
SM
MD
LG