Достапни линкови

logo-print

Талибански напад врз авганистанската полиција


Четворица авганистански полицајци биле повредени во напад пред нивната станица во југоисточниот дел на земјата. Портпаролот на талибанците Забиулах Муџахид соопшти дека бомбаш самоубиец употребил украдено полициско возило за да го изврши нападот. Во меѓувреме, НАТО соопшти дека вчера од поставени бомби во Авганистан загинале тројца американски војници.
XS
SM
MD
LG