Достапни линкови

logo-print

Осуден нападот врз претседателот на косовската општина Ораховац


Владата на Косово го осуди фрлањето на експлозивот во дворот на куќата од претседателот на општината Ораховац, Чазим Чеку. Ноќта меѓу вторникот и средата во куќата на Чеку експлодира експлозивна направа при што е предизвикана поголема материјална штета. Владата на Косово побара од надлежните органи да ги изведат извршителите пред лицето на правдата. Полицијата соопшти дека има двајца сведоци на настанот.
XS
SM
MD
LG