Достапни линкови

logo-print

Нема најави за средба Груевски -Папандреу


Нема најви за средби меѓу премиерите на Македонија и на Грција во Брисел, но не се исклучува таквата можност, изјавил министерот за надворешни работи на Македонија Антонио Милошоски кој го придружува Груевски во Брисел. Милошоски изјавил дека доколку се појави прилика и иницијатива, македонската страна е на располагање тоа и да се реализира.
XS
SM
MD
LG