Достапни линкови

logo-print

Турски војници убиле курдски милитанти


Турски војници денеска навлегле на ирачка територија во потрага по курдските бунтовници кои ги нападна турските граничари. Турската Армија соопшти дека биле убиени четворица милитанти. Од Армијата соопштиле дека турските војници навлегле 2 или 3 километри на ирачка територија

XS
SM
MD
LG