Достапни линкови

logo-print

Шефот на ММФ во посета на Шпанија


Шефот на Меѓународниот монетарен фонд, Доминик Штраус Кан во петок ќе се сретне со шпанскиот премиер Хозе Луис Родригез Запaтеро, на разговори по загрижувачките извештаи за економијата во земјата. Шпанија се кординира со ММФ, со Европската Унија и со Американското министерство за финансии околу планот земјата да добие 200 милијарди евра заем.
XS
SM
MD
LG