Достапни линкови

logo-print

Иран со свои услови за преговори


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат изјави дека Иран наскоро ќе ги соопшти новите услови за разговори со големите сили во врска со неговата нуклеарна програма. Во еден говор во централен Иран, Ахмадинеџат изјави дека Техеран не е вознемирен од новата рунда санкции на Советот за Безбедност на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG