Достапни линкови

logo-print

ОН ќе префрлат хуманитарна помош во појасот Газа


Обединетите Нации ќе префрлат во појасот Газа повеќе тони помош од хуманитарниот конвој што беше нападнат од израелски командоси пред две недели, соопшти израелската војска. Досега властите на Хамас во Газа одбиваа да прифатат помош, во знак на протест поради тригодишната израелска блокада, но тие сеуште не го коментирале договорот според кој ОН ќе надгледува дали помошта се користи во одобрените хуманитарни проекти.
XS
SM
MD
LG