Достапни линкови

logo-print

Висок американски дипломат во посета на Узбекистан


Американскиот помошник државен секретар Роберт Блејк денеска ќе отпатува за Ташкент, главен град на Узбекистан, каде што пребегаа десетици илјади луѓе поради насилствата во соседен Киргистан. Целта на посетата на Блејк на Централна Азија е да ја процени ситуацијата и да се консултира со локалните официјални претставници.
XS
SM
MD
LG