Достапни линкови

logo-print

Премиерот Никола Груевски за спорот за името


Во стилот „Туѓо не сакаме, свое не даваме“, премиерот Никола Груевски вели дека Македонија останува посветена на процесот на изнаоѓање решение за спорот за името, кое ќе треба да биде верификувано на референдум.

XS
SM
MD
LG