Достапни линкови

logo-print

Милошоски на состанок на ЦЕИ


Министерот за надворешни работи на Македонија Антонио Милошоски, денеска во Будва ќе учествува на состанокот на шефовите на дипломатиите на земјите членки на Централно европската иницијатива. Главна тема на состанокот е јакнењето на регионалната соработка во контекст на евроинтеграцијата.
XS
SM
MD
LG