Достапни линкови

logo-print

Во Шведска уапсени 50 активисти на Гринпис


Полицијата во Шведска денеска уапсила околу 50 активисти на невладината еколошка организација Гринпис, бидејќи провалиле во една нуклеарна електрана во знак на протест зошто земјата користи атомска енергија. Активистие се уапсени за неовластено влегување на туѓ имот и затоа што не ги почитувале безбедносните правила .

XS
SM
MD
LG