Достапни линкови

logo-print

Тројца израелски полицајци застрелани во окупираниот Западен Брег


Израелската полиција соопштува дека еден вооружан Палестинец застрелат тројца израелски полицајци во окупираниот Западен Брег. При нападот едниот полицаец е убиен а другите се повредени. Портпаролот на полицијата соопштил дека нападот се случил во еден град во близина на Хеброн. Никој од Палестинските групи не ја презеде одговорноста за нападот. Израелските полицајци се честа мета на палестинските милитанти.


XS
SM
MD
LG