Достапни линкови

logo-print

Ранети тројца израелски полицајци


Израелската полиција соопшти дека вооружени палестинеци повредиле тројца полицајци во окупираниот Западен Брег. Се прецизира дека палестинците отвориле оган врз полицското возило во близина на градот Хеброн. Засега ниедна палестинска група не ја презеде одговорноста.
XS
SM
MD
LG