Достапни линкови

logo-print

Конститутивна седница на новиот ирачки парламент


Ирачкиот парламент денеска треба да ја одржи конститутивната седница, по парламентарните избори што се одржаа во март, минатата година. Сепак, се уште нема договор за нова ирачка влада, а според најавите ќе поминат недели, а можеби и месеци додека ирачките партии да се договорат кој ќе застане на чело на владата.
XS
SM
MD
LG