Достапни линкови

logo-print

Израел со сопствена истрага за нападот врз флотилата


Израел најави дека ќе спроведе сопствена истрага за нападот врз флотилата која се обидуваше да достави помош до Појасот Газа, при што загинаа деветмина пропалестински активисти. Комисијата што ќе го испитува нападот ќе биде предводена од пензиониран претседавач на Врховниот суд, а ќе му помагаат двајца странци, од Северна Ирска и од Канада.
XS
SM
MD
LG