Достапни линкови

logo-print

Италија ја почнува одбраната на шампионската титула


Репрезентацијата на Италија, со натпреварот против Парагвај во групата Ф, денеска ја почнува одбраната на титулата на Светското првенство во фудбал во Јужна Африка. Италија е актуелен светски шапмион, по триумфот на минатото светско првенство во Германија.
Денеска се играат и два натпревари од групата Е. Играат Холандија-Данска и Јапонија-Камерун.
XS
SM
MD
LG