Достапни линкови

logo-print

Пакистан негира дека ги подржува Талибанците во Авганистан


Портпаролот на пакистанската војска ги опишал како злонамерни тврдењата дека Пакистанската служба за разузнавање им дава подршка на талибанските бунтовници во Авганистан . Еден лондонски магазин денеска објави дека Пакистанската служба за разузнавање им обезбедува финанасии, обука и засолниште на Талибанците. Весникот го изнесува тврдењето врз основа на интервју со 9 талибански водичи од Авганистан
XS
SM
MD
LG