Достапни линкови

logo-print

Израелскиот министер за одбрана ја откажа посетата на Париз


Израелскиот министер за одбрана Ехуд Барак ја откажа планираната посета на Париз, затоа што пропалестински групи се заканија дека ќе се ангажираат тој да биде уапсен во Франција , соопштуваат од неговиот кабинет. Министерот во Париз требаше да го отвори штандот на изложбата на оружје. Но пропалестинските групи се заканиле дека ќе сторат се тој да биде уапсен заради неговата улога во нападот на флотилата бродови кои носеа хуманитрна помош за Газа.
XS
SM
MD
LG