Достапни линкови

logo-print

Сејдиу нема да го повика Тадиќ на минисамитот во Призрен


Претседателот на Косово Фатмир Сејдиу нема да го повика претседателот на Србија Борис Тадиќ да присуствува на минисамитот на претседатели на земји од регионот кој ќе се одржи во Призрен , соопштиле денеска од Приштина. На состанокот ќе присуствуваат претседателите на Албанија, Македонија и на Црна Гора .Главна тема на планираниот состанок ќе биде соработката меѓу тие земји.

XS
SM
MD
LG