Достапни линкови

logo-print

Иран со бенифииции за странските инвеститори


Иранската централна банка соопшти дека ќе им гарантира на странските инвеститори дека ќе им врати 10 проценти од нивниот капитал , ако и покрај санкциите продолжат да инвестираат во земјата. Централната Банка и министерството за економија ќе го гарантират рефундирањето на вложениот капитал, изјавил гувернерот на Централната Банка, Мохамед Бахмани. Советот за безбедност на ОН во средата донесе четврта рунда на санкци кон Иран.
XS
SM
MD
LG