Достапни линкови

logo-print

Во Пакистан убиени 10 талибанци


Пакистански воени авиони денеска уништиле неколку засолништа на екстреместите на северозападот на земјата при што загинале 10 талибанци а неколку биле ранети, соопштуваат локалните власти. Цел на денешните напади биле остатоците на засолништата на бунтовниците во проблематичниот регион Оракзаи каде армијата извојува победа над бунтовниците минатата недела.
XS
SM
MD
LG