Достапни линкови

logo-print

Бесплатна пица кога Франција ќе прими гол


Бесплатна пица секогаш кога Франција ќе прими гол на Светското првенство во Јужна Африка. Пицерија од синџирот на Пица Хат во Ирска се одлучи на ваков чекор, откако ирската репрезентација не се квалификуваше на Мундијалот поради голот што го примија од Французите во последното коло од квалификациите, откако францускиот репрезентативец Тиери Анри асистираше со рака.

Ирците и се лути на Франција и пицеријата ќе ги чести своите „Фејсбук“ фанови со бесплатна пица, секој пат кога француската репрезентација ќе прими гол.

Акцијата сепак е ограничена на 350 бесплатни пици за гол, објавија француските медиуми, порачувајќи му на францускиот голман Иго Лорис да даде се од себе, за „Пица Хат“ во Ирска да не дојде во ситуација да банкротира.
XS
SM
MD
LG