Достапни линкови

logo-print

Уапсен виновникот за загинувањето на правнуката на Мандела


Полицијата во Јоханесбург соопшти дека бил уапсен возачот на автомобилот во кој синоќа загина правнуката на екс претседателот на Јужна Африка Нелсон Мандела. Претставник на полицијата, како што јавуваат агенциите, изјавил дека тој возел во пијана состојба. Тринаесетгодишната Зенани Мандела загина враќајќи се од концертот во чест на отворањето на Светското првенство во фудбал.
XS
SM
MD
LG