Достапни линкови

logo-print

Напади со беспилотно летало во Пакистан


Претставници на пакистанските власти соопштија дека шест проектили истрелани од најверојатно американско беспилотно летало во близина на границата со Авганистан загинале најмалку 13 луѓе. Се прецизира дека нападите биле извршени во областа Северен Вазиристан за кој се смета дека е засолниште на талибанците и на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG