Достапни линкови

logo-print

Напад врз полициска станица во Турција


Една жена била повредена во минатата ноќ при напад врз полициска стaница во јужниот дел на Турција, јавуваат турските медиуми, кои повикувајќи се на локалните власти, наведуваат дека нападот го извршиле припадници на Курдската работничка кои стрелале врз објектот со минофрлач. Во нападот била повредена сопругата на еден воен офицер, чие семејство живее во непосредна близина на полициската станица.
XS
SM
MD
LG