Достапни линкови

logo-print

Обама ја пофали иранската храброст


Американскиот претседател Барак Обама побара од светот да ги поддржи иранците кои се борат за поголема слобода во нивната земја. До повикот на Обама дојде во пресерет на годишнината од спорните претседатеслките избори во Иран кои доведоа до големи протести на опозицијата и до судири со полицијата. Во изјавата на Обама се додава дека храброста на иранскиот народ би требало да ги охрабри и другите во нивната борба за правда.
XS
SM
MD
LG