Достапни линкови

logo-print

Загина правнуката на Нелсон Мандела


Внуката на поранешниот јужноафрикански претседател Нелсон Мандела денеска загинала во сообраќајна несреќа при напуштањето на концертот што се одржа пред почетокот на Светското фудбалско првенство. Во сообраќајката во која загинала 13 годишната Зенани Мандела немало други жртви или повредени. Зенани е една од деветте правнуци на Мандела.
XS
SM
MD
LG