Достапни линкови

logo-print

Камерун не отпатува за Авганистан


Британскиот премиер Дејвид Камерун беше принуден да ја откаже посетата на британската воена база во Авганистан, поради сомнежите дека за време на неговиот престој во земјата ќе биде мета на напад на бунтовниците. Тој требаше да се сретне и со авганистанскиот претседател Хамид Карзаи. Камерун претходно ја отфрли можноста Британија да испрати дополнителни војници во земјата.
XS
SM
MD
LG