Достапни линкови

logo-print

Милошоски ќе се обрати на сесија на ОБСЕ во Виена


Во Виена се одржува вториот ден од Сесија на Постојаниот комитет на ОБСЕ, каде што ќе учествува и македонскиот министер за надворешни работи, Антонио Милошоски. Во рамките на сесијата Милошоски, во својство на претседавач на Комитетот на Министри на Советот на Европа, ќе има излагање во кое ќе говори за приоритетите на македонското претседавање во Организацијата.
XS
SM
MD
LG