Достапни линкови

logo-print

Првиот човек на Европскиот суд за човекови права во Македонија


Претседателот на Европскиот суд за човекови права Жан Пол Коста денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Според агендата, Жан Пол Коста ќе се сретне со министерот за правда Михајло Маневски. Предвидено е претседателот на Европскиот суд за човекови права да се обрати на Регионалната конференција на уставните судови на тема „Независност на уставните судови“, која од денеска до 13 јуни ќе се одржува во Охрид.
XS
SM
MD
LG