Достапни линкови

logo-print

НАТО размислува да ги намали трупите во Косово


Министрите за одбрана на земјите членки на НАТО, утре во Брисел ќе расправаат за можноста до крајот на годината да се намали бројот на војници на КФОР на 5.000. Според Алијанската, развојот на Косово охрабрува, и затоа е можно до крајот на годината бројот на војници од 10.000 да се намали на 5.000.
XS
SM
MD
LG