Достапни линкови

logo-print

Абаз пристигнал во Белата куќа


Палестинскиот претседател Махмуд Абаз пристигнал во Белата куќа на разговори со претседателот Барак Обама. Разговорите ќе бидат насочени кон инцидентот со нападот на хуманитарниот конвој кој носеше помош за Газа. Вашингтон подржа меѓународно учество во израелската истрага за нападот врз флотата со помош за Газа во кој загинаа 9 луѓе.

XS
SM
MD
LG