Достапни линкови

logo-print

Во Русија уапсен лидер на бунтовниците од Ингушетија


Руските сили уапсиле лидер на милитантна група од Ингушетија. Шефот на руската служба за безбедност, Александар Бортников изјавил дека човекот што го уапсиле се бара за нападите во регионот на Кавказот, вклучувајќи го и оној кога беше повреден лидерот на Ингушетија во 2009-та.
XS
SM
MD
LG