Достапни линкови

logo-print

Грција со демарш до Турција


Грчката амбасада во Анкара испратила протест до турското министерство за надворешни работи, поради најновиот инцидент што
се случил во Егејско море. Турски воени авиони ја надлетувале грчката фрегата во меѓународните води во близина на островите Хиос и Самос. Турските официјални лица изјавиле дека ќе го испитаат случајот.
XS
SM
MD
LG