Достапни линкови

logo-print

Фуере нема информации дали се подготвува амбасадорски предлог за името


Амбасадорот на ЕУ во Македонија Ерван Фуере нема информации дека амбасадорите на земјите членки на ЕУ и на НАТО во Скопје работат на изготвување на предлог за името кој ќе и го достават на Владата. Фуере изјавил дека можеби такви разговори се водат во Брисел, но тој нема информации. Амбасадорот не знае ни дали Македонија ќе биде дел од агендата на состанокот на Советот на ЕУ , на 17 јуни.
XS
SM
MD
LG