Достапни линкови

logo-print

Турска операција против Ал Каеда


Турската полиција уапси 17 лица припадници на Ал Каеда. Како што јави Анадолија, станува збор за операција во неколку области во Турција. Турските власти сметаат дека келија на Ал Каеда е одговорна за нападите врз две синагоги, британскиот конзулат и банка во Истамбул во ноемвери 2003 кога загинаа 63 лица.
XS
SM
MD
LG