Достапни линкови

logo-print

Напади врз контролни пунктови во северозападен Пакистан


Милитанти во Пакистан нападнаа два контролни пункта во северозападен Пакистан во близина на границата со Авганистан. Во престрелките, како што јавија новинските агенции, загинале двајца војници и 6 напаѓачи.
XS
SM
MD
LG