Достапни линкови

logo-print

На изборите во Холандија се очекува успех на Анти исламистите


На денешните избори во Холандија се очекува победа на централно десничарска Либерална Партија иако никој од 18 те партии не се очекува да добие мнозинство во Парламентот. Се прогнозира дека добро ќе помине и анти - исламската партија За Слободата на Геерт Вилдерс. Изборите се распишаа по падот на владата на Јан Петер Белкененде околу несогласувањата за разместување на холандски трупи во Авганистан.
XS
SM
MD
LG