Достапни линкови

logo-print

Шефот на словенечката дипломатија во Косово


Министерот за надворешни работи на Словенија Самуел Жбогар денеска ќе допатува во посета на Косово. За време на престојот, тој ќе се сретне со својот домаќин и колега Скендер Хисени, а ќе биде примен и од косовскиот премиер Хашим Тачи.
XS
SM
MD
LG