Достапни линкови

logo-print

Либија нареди затворање на канцеларијата на УНХЦР


Либиските власти без никакво образложение му наложиле на Високиот комесаријат на ОН за бегалци- УНХЦР да ја затвори канцеларијата во таа земја, изјави портпаролката Мелиса Флеминг. Таа изрази длабоко жалење поради таквата одлука, додавајќи оти властите во Триполи не изнеле никаква причина за тоа. Флеминг изјави дека се надева оти одлуката за затворање на канцеларијата е привремена.
XS
SM
MD
LG