Достапни линкови

logo-print

Израел сам ќе истражува за нападот врз флотата за Газа


Израелската војска веќе наименувала свои стручњаци кои треба да го истражат минатонеделниот напад на флотата хуманитарни бродови која пловеше кон Газа. Резултатите од истрагата се оечкуваат за еден месец. Но освен воена истрага, ќе има и владина за тоа на кој начин е донесена одлуката за нападот во кој загинаа 9 активисти. Израел одби да отвори меѓународнна истрага
XS
SM
MD
LG