Достапни линкови

logo-print

Гејтс се надева на скорешни санкци кон Иран


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс изјавил дека се надева оти Советот за безбедност на Обединетите Нации наскоро ќе донесе санкции против Иран поради неговата нуклерна програма. Гејтс изјавил дека меѓународната зедница има капацитет да го натера Иран за запре со развивање на нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG