Достапни линкови

logo-print

Од утре температури до 39 степени


Температури до 39 степени почнувајки од утре ќе ја зафатат Mакедонија, најавуваат од Управата за хидрометеролошки работи. Високите температури ќе се задржат до почетокот на наредната недела соопштуваат од Управата. Топлиот бран ќе дојде од северните делови на Африка и ќе го зафти целиот Балкански полуостров и централна Европа.

XS
SM
MD
LG