Достапни линкови

logo-print

Обвинети руските војници за кражба на жртва од полскиот авион


Руските власти соопштуваат дека уапсените четворица војници се обвинети дека украле кредитни картички од жртва на авионската несреќа кога загина полскиот претседател Лех Качински, во април годинава. Според кажувањето на вдовицата на жртвата, од неговата сметка, неколку час по загинувањето биле одземени 1.500 евра.
XS
SM
MD
LG