Достапни линкови

logo-print

Кинески фармер со домашен топ против извршители


Кинески земјоделец им прогласи војна на извршителите кои сакаат да му го одземат имотот со топ конструиран од градинарска количка и цевки. Јанг Јоуд, кој живее во градот Вухан во провинцијата Хубеи во централна Кина, изјави дека до сега со топот избркал неколкумина извршители. Импровизираното оружје користи петарди како амуниција. За сега нема информации дека некои од извршителите биле повреден при соочувањата со фармерот.
XS
SM
MD
LG