Достапни линкови

logo-print

Тројца загинати во експлозија во Тексас


Тројца загинаа во експлозија на дел од гасовод во американската држава Тексас. Според официјални извори, работниците ја пробиле подземната плинска цевка додека копале. Уште шестмина работници биле повредени во експлозијата и се хоспитализирани.
XS
SM
MD
LG