Достапни линкови

logo-print

Обвинетите за тероризам се појавиле пред судот во Америка


Двајцата мажи кои од страна на американките власти се обвинети за учество во меѓународен тероризам, се појавиле денеска пред судот. Тие се уапсени во саботата на аеродромот Џон Ф. Кенеди во Њујорк, пред да полетаат за Египет. На обвинетите им се заканува казна доживотен затвор, а обвинителите побарале мажите да останат во затвор до завршување на судењето.
XS
SM
MD
LG